آنتن مرکزینصب آنتن مرکزی

همه چیز در مورد مولتی سوئیچ یوروتک

مولتی سوئیچ یوروتک یکی از صدها مولتی سوئیچ آنتن مرکزی در ایران می باشد که در این مطلب سعی نمودیم تا همه چیز را در مورد مولتی سوئیچ با کیفیت یوروتک بررسی نماییم. از قطعات داخلی استفاده شده در آن تا کیفیت و قدرت قطعات و جنس کالا و قیمت آن در بازار ایران و فروش و تمامی اطلاعات مربوط به آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مولتی سوئیچ آنتن مرکزی چیست؟

مولتی سوییچ همانطور که از نام آن پیداست یک دستگاه سوئیچینگ می باشد. وظیفه آن سوییچ نمودن به اصطلاح واحدها به دستگاه مورد نظر یعنی ال ان سی هاست. حال مولتی سوئیچ ها انواع مختلفی دارند . برخی از آنها تنها ال ان سی ها را به واحدها سوییچ می کنند و برخی دیگر علاوه بر آن آنتن هوایی یا همان آنتن مرکزی را سوئیچ می نمایند . دیاگرام عملکرد مولتی سوئیچ ها را در مبحث قبلی توضیح دادیم ولی در اینجا همان وظیفه سوئیچ نمودن را جهت شناسایی در نظر داشته باشید.

مولتی سوئیچ ها در واقع یک وظیفه دیگر را نیز دارند و آن نگه داری سیگنال جهت دریافت واحدهاست . یعنی زمانی که مولتی سوئیچ سیگنال را از ال ان سی دریافت می کند درون آی سی هایی ذخیره میکند تا رسیور که به معنی گیرنده می باشد این سیگنال را دریافت نماید.

مولتی سوئیچ یوروتک

مولتی سوئیچ یوروتک همانطور که همگی میداند یک مولتی سوئیچ ترکی است . که هم وظیفه انتقال سیگنال از ال ان سی را دارد و هم وظیفه انتقال سیگنال از آنتن های هوایی . حال زمان آن رسیده تا قبل از فروش و قیمت مولتی سوئیچ یوروتک در مورد قطعات و کیفیت تجهیز صحبت نماییم. در بازار امروزی که دغدغه بسیاری از ساختمان ها تهیه یک مولتی سوئیچ ناب و با کیفیت بالا است انتخاب از میان تعداد بسیار بالای مولتی سوئیچ بسیار سخت تر است. چرا که هر تولید کننده و هر وارد کننده ای محصول خود را باکیفیت و اصل می داند . پس بهترین راه تحقیق در مورد محصول است .

حال ما در اینجا سعی نموده ایم تا مولتی سوئیچ ها را از نظر کارایی و قطعات استفاده شده در آن بررسی نماییم تا انتخاب برای شما راحت تر و سریع تر شود.

کیفیت تجهیزات استفاده شده در مولتی سوئیچ یوروتک

حال می خواهیم نگاهی به داخل تجهیز مولتی سوئیچ یوروتک بیاندازیم و نحوه عملکرد و تجهیزات داخلی آن را بشناسیم. برای شناسایی کامل یک مولتی سوئیچ چه مواردی نیاز است؟

 • نوع حفاظت
 • جنس قطعات الکترونیکی
 • نوع برد
 • نوع آی سی
 • مدار آنتن مرکزی

نوع حفاظت و جنس استفاده شده در مولتی سوئیچ یوروتک

برد مولتی سوئیچ یوروتک
مولتی سوئیچ یوروتک

همانطور که در عکس مشاهده میکنید نمای داخلی مولتی سوئیچ یوروتک بدین صورت می باشد . آی سی های ذخیره در جلوی ورودی هر مولتی سوئیچ قابل مشاهده است. حال این که کیفیت این آی سی ها و نحوه عملکرد آن چگونه است را به ما بسپارید تا توضیحات کامل را برایتان شرح دهیم.

توجه داشته باشید این مولتی سوئیچ نوع اصلی از مولتی سوئیچ می باشد و نوع تقلبی آن تفاوت بسیار زیادی با این محصول دارد.

اما اگر نگاهی دقیق به نوع اصلی آن بیاندازیم متوجه می شویم که در ابتدای هر خروجی یک فیوز و یک یکسوساز استفاده شده است. این بدان معنی است که در صورت وارد شدن ولتاژ اضافی از طرف واحد ها به داخل مولتی سوئیچ یوروتک این قطعات از مدار محافظت کرده و باعث سوختن کل مدار نخواهد شد. مانند تصویر زیر

برد مولتی سوئیچ یوروتک

تا به اینجا مولتی سوئیچ یوروتک ارزش خرید را نسبت به قیمت آن دارد.

 • برد از نوع SMD بوده و تمامی خازن ها و قطعات الکترونیکی مربوط به شرکت های معتبر سازنده و دارای کیفیت مطلوبی نسبت به سایر رقبا دارد.
 • کیت استفاده شده در این مولتی سوئیچ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و بر خلاف کیت های الکترونیکی دیگر که بعد از گذشت چند سال سولفات میزنند این برد کیفیت بسیار بالاتری را دارد .
 • کیت استفاده شده از نوع دولایه و دارای لایه محافظ بر روی کیت است.
 • مدار در مقابل اضافه بار محافظت شده است.

نوع آی سی استفاده شده در مولتی سوئیچ یوروتک

 • آی سی های ذخیره کننده استفاده شده در مولتی سوئیچ یوروتک از نوع smd بوده و قابلیت برنامه ریزی دارد و کیفیت بالاتری نسبت به دیگر مولتی سوئیچ ها دارد. (cy8c40)
 • سازنده آی سی مولتی سوئیچ یوروتک شرکت  CYPRESS [Cypress Semiconductor] می باشد که محصولات بسیار با کیفیتی را تولید میکند. جهت اطلاع از کیفیت آن می توانید به سایت شرکت سازنده مراجعه نمایید.  http://www.cypress.com
 • این نوع آی سی پیشتر در مولتی سوئیچ های اشپان اصلی و جرمن تک اصلی دیده می شد.
 • این نوع آی سی در ایران موجود نمی باشد و این بدان معناست که این نوع مولتی نوع اصلی بوده و برعکس برخی انواع تقلبی در ایران مونتاژ نمی گردد. پس به دنبال خرید آی سی مولتی سوئیچ یوروتک نباشید.

مدار آنتن مرکزی در مولتی سوئیچ یوروتک

حال نوبت آن رسیده که قسمت مهم دیگری از مولتی سوئیچ را بررسی نماییم . توجه داشته باشید که مدار آنتن مرکزی بدان معناست که واحد های متصل به این مولتی سوئیچ هم می توانند از آنتن مرکزی ایران بهره ببرند و هم از ماهواره مرکزی که وظیفه اصلی این نوع مولتی سوئیچ است. خرید مولتی سوئیچ های یوروتک به علت داشتن سیستم آنتن مرکزی بسیار بیشتر از همنوعان خود است. حال نگاهی دقیق به برد می اندازیم.

مولتی سوئیچ یوروتک
رگولاتور مولتی سوئیچ یوروتک

رگولاتور

یکی از قطعات اصلی استفاده شده در مدار آنتن مرکزی قطعه رگولاتور 7809 می باشد . این قطعه الکترونیکی وظیفه تبدیل ولتاژ از 17 ولت به 9 ولت مستقیم را دارد و در اصل رگولاتورها با این نوع خروجی تنها یک آمپر را ساپورت می کنند.

رگولاتورها انواع مختلفی دارند که شرکت های تولید کننده کیفیت های متعددی را به بازار عرضه میکنند . رگولاتور استفاده شده در این مولتی سوئیچ از شرکت سازنده  STMICROELECTRONICS [STMicroelectronics] می باشد و کیفیت بالاتری نسبت به دیگر رگولاتورها دارد.

رگولاتور مولتی سوئیچ یوروتک
رگولاتور 7809
تست قطعه رگولاتور یوروتک

جهت تست این منظور ما رگولاتور را در مدار قرار دادیم و جریان را تا دو برابر افزایش دادیم . در جریان 2.2 آمپر این رگولاتور داغ شد و سوخت که این نشان می دهد این رگولاتور در جریان یک آمپر بدون هیت سینگ خنک کننده به خوبی عمل میکند . جهت خنک کردن این رگولاتور نیز در مدار برد اصلی شرکت یوروتک از خمیر سیلیکون جهت خنک کردن آن استفاده نموده که این باعث بیشتر شدن طول عمر مدار می گردد.

این قطعه در بازار ایران به وفور یافت می شود و قیمت خرید رگولاتور مولتی سوئیچ یوروتک چیزی حدود 7 هزار تومان می باشد. فروش این قطعه در بازار امجد بسیار زیاد است.

رگولاتور مولتی سوئیچ یوروتک
رگولاتور بعد از تست

تست قدرت مولتی سوئیچ یوروتک

حال بعد از بررسی تمامی قطعات الکترونیکی و اصلی یک مولتی سوئیچ وقت آن رسیده تا این مولتی سوئیچ را در عمل تست نماییم. توجه داشته باشید که در هر مولتی سوئیچ و در عملکرد آن چند نکته بسیار مهم است.

 • کیفیت سیگنال ارسال شده
 • کیفیت آنتن مرکزی برای تعداد واحد بالا
 • متراژ قابل ارسال سیگنال توسط مولتی سوئیچ

کیفیت سیگنال ارسال شده

کیفیت سیگنال شرط اول برای دریافت سیگنال است .کیفیت سیگنال به دو بخش تقسیم می گردد.

 • کیفیت سیگنال گرفته شده توسط ال ان سی
 • کیفیت سیگنال دریافت شده و ذخیره شده در مولتی سوئیچ جهت تحویل به واحدها

کیفیت سیگنال گرفته شده توسط ال ان سی

ال ان سی های متعددی در بازار ایران وجود دارد که هر کدام قدرت سیگنال متفاوتی را ارائه میدهند . اما این تست سیگنال را کارشناسان ما انجام داده اند . در تستی که گرفته شده انواع مختلف ال ان سی را در ابتدا نسب نموده ایم و بعد از آن شروع به تعویض ال ان سی و تست قدرت گرفتیم که در تست های انجام شده ال ان سی های یوروتک و ال ان سی های جرمنتک بلک اولترا بیشترین سیگنال را داشته اند . این تفاوت بسیار محسوس می باشد و در حد 40% تفاوت در عمل دیده شد.

سیگنال در ال ان سی
سیگنال

کیفیت سیگنال دریافت شده و ذخیره شده در مولتی سوئیچ جهت تحویل به واحدها

حال این کیفیت دریافت سیگنال توسط ال ان سی باید در مولتی سوئیچ ذخیره گردد تا واحدها این سیگنال را دریافت نمایند. حال این انتقال سیگنال توسط ولتاژی از سوی مولتی سوئیچ انجام میگیرد. این ولتاژ در حدود 17 ولت مستقیم می باشد که در تست ارائه شده توسط ما این مولتی سوئیچ یوروتک سیگنال را در متراژ 150 متری از ال ان سی ها ارسال نموده که البته این ارسال و متراژ بسته به جنس کابل متغیر است که در اینجا از بهترین نوع کابل مسی استفاده شده است.

توجه داشته باشید که بر خلاف عقیده بسیاری از نصابان فاصله مولتی سوئیچ تا واحد ها و ارسال سیگنال به مولتی سوئیچ هیچ ارتباطی ندارد و مولتی سوئیچ تنها سیگنال را درون خود ذخیره میکند. حال این سوال پیش می آید که ارسال سیگنال از مولتی سوئیچ به واحدها توسط چه دستگاهی انجام میشود؟

این وظیفه دستگاه رسیور است که ولتاژی را به سمت مولتی سوئیچ ارسال نماید تا سیگنال ذخیره شده را دریافت نماید . حال اگر این ولتاژی که از طرف رسیور ارسال می شود مستقیم کامل نباشد و یا مقدار آن افت پیدا کند سیگنال تضعیف و یا نابود می گردد. پس در این بین هم رسیور دخیل خواهد بود و هم جنس کابل بین واحد تا مولتی سوئیچ.

به همین علت است که در رسیور ها ولتاژ ال ان بی دیده می شود این همان ولتاژ ارسال شده از رسیور برای تحویل از مولتی سوئیچ یوروتک است.

قیمت مولتی سوئیچ یوروتک

حال این سوال برای بسیاری از مردم پیش می آید که از کجا متوجه بشویم که این مولتی سوئیچ اصل است یا خیر؟ آیا قیمت های متعددی که در بازار برای مولتی سوئیچ یوروتک ارائه می دهند صحت دارد یا خیر ؟ و بسیاری از سوالات دیگر که در ذهن هر خریداری به وجود می آید. جواب به این سوالات بسیار سخت می باشد . چرا که نوع تقلبی تنها در برد قابل تشخیص است و در آی سی های استفاده شده در مدار که البته خرید از مکان های معتبر بسیار این احتمال را کاهش می دهد.

گروه بزرگ تصویر سازان این اطمینان را به شما میدهد که در صورت نیاز با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا در این امر شما را یاری سازیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. بسیار جامع وکامل بودتوضیحات سپاس گذارم فقط قیمت ده کانال یوروتکهاتون چند هست وچه مدت کارانتی وضمانت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonکارشناسی رایگان